Naše cesty

Z diskuze...

RSS

RSS

ŘECKO 2009 - Kréta

2. část - Xerokambos

a jeho okolí
Tato vesnička s ani ne sto stálými obyvateli poskytuje přiměřený počet ubytovacích míst pro turisty. Není zde žádný hotel, pouze jednotlivé apartmány. Po předchozích zkušenostech neobcházíme domek po domku, ptáme se po volném místě přímo v taverně. Funguje to, skoro všechno je prý plné, zavedli nás do posledního volného apartmá a už jsme ubytovaní.
  Alkionides Bungalows jsou opravdu luxusně zařízené tři domečky. Naše rodina je opravdu početná, proto bydlíme v tom největším za 70€/den. Cena se nezdá přemrštěná, vzhledem k rozlehlosti celého apartmá - velká koupelna, ložnice se skříní přes celou stěnu a manželskou postelí a protáhlá místnost - plně vybavená kuchyně (kuchyňská linka, trouba, vařič, lednice, varná konvice, toaster, ...) na jedné straně a obyvací pokoj s dvěmy pohovkami využitelnými jako postele, televizí a konferenčním stolkem na straně druhé.
Máme to pouhým pár metrů ke krásné písečné pláži, asi 5 minut pěší chůze olivovým hájem. Pláž pozvolná, s vlnkami, ve kterých si Kačka a Markétka zablbnou, ale nepotopí je to. Písek pokračuje daleko od pobřeží, pak přechází v kameny. Voda čistá, nezvířená.
Žádné komentáře